Karate1 Premier League – Almere 14.02.2015

16-02-2015przez admin

K1W dniach 14 – 15 luty w Almere w Holandii odbyły się zawody z cyklu Premier League, w zawodach wzięło udział 613 zawodników z 51 państw. Turniej został rozegrany na wysokim poziomie sportowym ponieważ był to ostatni sprawdzian dla wielu reprezentacji przed Mistrzostwami Europy w Istambule (18 – 22.03) .  Polska Reprezentacja składała się z 4 zawodników startujących w konkurencji kumite oraz 4 zawodników w konkurencji kata. Reprezentantka w konkurencji kata Agnieszka Dybicz po zwycięstwie 3:2 nad zawodniczką Włoch w drugiej rundzie uległa zawodniczce Austrii 0:5. Maksymilian Szczypkowski przegrał w 2 rundzie. Na uznanie zasługuje Mateusz Tomiczek, który zakwalifikował się do rundy 3 oraz zawodniczka Olga Chmielewska, która w 3 rundzie tylko w skutek błędu (kata Unsu) przegrała nieznacznie 2:3 z zawodniczką Niemiec tym samym eliminując swój udział w ćwierćfinale.

W konkurencji kumite najlepiej wypadła zawodniczka Olimpu Łódź Kamila Warda, która wywalczyła brązowy medal i 3 miejsce w kategorii – 68 kg.

Kamila Warda – Frimannsdottir Telma (ISL) – wynik 6 : 6 wskazanie na Kamilę 4 : 1
Kamila Warda – Verspeget Marisca (NED) – wygrana 2 : 0
Kamila Warda – Buchinger Alisa (AUT) – przegrana 2 : 0 repasaż o 3 miejsce
Kamila Warda – Burucu Hafsa Sayda (TUR) – wygrana 1 : 0. Turczynka jest między innymi Wicemistrzynią Świata z 2012 roku.
Cieszy świetny wynik na Premier League oraz udany start na początku roku. Należy przypomnieć, że Kamila brała udział w dwóch prestiżowych turniejach Paris Open i Dutch Open. Na podstawie zgromadzonych punktów i wyliczeń wynika, że powinna zajmować na dzień dzisiejszy wysokie 4 miejsce w rankingu światowym WKF.
Pozostali zawodnicy kumite Kamil Warda,Maciej Drążewski oraz Natalia Szponder przegrali swe pojedynki w pierwszej rundzie.