III Spotkanie Partnerów Sportowych 25.11.2015 – The World Games 2017

25-11-2015przez admin

twg-logoTrzecie spotkanie Partnerów Sportowych The World Games 2017 odbyło się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.
W spotkaniu wziął udział Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki, Minister Sportu
i Turystyki Witold Bańka, Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, Wiceprezydent miasta Wojciech Adamski, Sekretarz Generalny PKOl Adam Krzesiński, Prezes Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego TWG 2017 Piotr Przygoński, Dyrektor wykonawczy Międzynarodowego Stowarzyszenia The World Games oraz Sekretarz Generalny International World Games Association Joachim Gossow. Zaproszeni zostali również przedstawiciele 31 związków oraz stowarzyszeń sportowych, których dyscypliny znalazły się w programie TWG 2017. Polski Związek Karate reprezentował Prezes Maciej Sokołowski oraz Wiceprezes Wacław Antoniak.Prezydent Miasta Wrocławia przywitał obecnych, następnie zgodnie z programem spotkania wystąpił Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka podkreślając ścisłą współpracę merytoryczną i finansową z Polskimi Związkami Sportowymi przygotowującymi się do Igrzysk TWG 2017. Piotr Przygoński poinformował zebranych o stanie przygotowań do organizowanej pod patronatem MKOl imprezy, która zostanie rozegrana w przeszło 30 dyscyplinach sportowych i zgromadzi na starcie ok. 4000 zawodników z całego świata.
W dalszej części spotkania Radca Ministra Pan Andrzej Banasiak zaznaczył iż występ zawodników danych dyscyplin na Igrzyskach The World Games to kamień milowy który wyznacza drogę na arenę Olimpijską (IOC Tokyo 2020).


The World Games

The World Games (TWG) to rozgrywana od 1981r. międzynarodowa, multidyscyplinarna impreza sportowa organizowana co cztery lata, zawsze w rok po letnich Igrzyskach Olimpijskich.
W poprzednich edycjach gospodarzami TWG byli m.in. Japonia, Niemcy, Tajwan i Kolumbia. Wydarzeniu od 2000 roku patronuje Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOL). Prawo do organizacji przyznawane jest przez International World Games Association (IWGA). Stowarzyszenie zrzesza organizacje sportowe, wspiera rozwój i promocję dyscyplin. Prezydentem IWGA jest pochodzący z Hiszpanii Jose Perurena, olimpijczyk, Prezydent Międzynarodowej Federacji Kajakowej (ICF). The World Games to jedna z nawiększych, multidyscyplinarnych imprez sportowych na świecie z prawie 40-letnią historią, z transmisją TV do ponad 100 krajów. Igrzyska są zawsze wielkim wydarzeniem, które trwają 10 dni, a poza rywalizacją sportową na kibiców czekają Ceremonie Otwarcia i Zamknięcia, Ceremonie Medalowe oraz World Games Plaza – pełne dobrej energii miejsce spotkań zawodników, fanów i turystów.

twg_flayer

Zapraszamy do zapoznania się informacjami na stronach organizatora TWG 2017:

http://theworldgames2017.com/program-sportowy/karate/

http://theworldgames2017.com/co-to-jest-twg2017/