XXI Mistrzostwa Świata Open w Karate Kyokushin IKO 20-22.11.2015 Tokio

23-11-2015przez admin

zawodyXXI Mistrzostwa Świata Open w Karate Kyokushin federacji IKO odbyły się w dniach
20-22 listopada. Rozgrywki odbywały się w arenie „Metropolitan Gymnasium” w Tokio. Podczas ceremonii otwarcia Prezes JKF (Japan Karatedo Federation) Takashi Sasagawa który uczestniczył w wydarzeniu jako gość wygłosił przemówienie, a najlepsi zawodnicy z JKF wykonali pokaz Kata i Kumite. Zahari Damyanov z Bułgarii wygrał po raz pierwszy w swojej trzeciej próbie, gdzie 192 zawodników z całego świata walczyło o tytuł mistrza.
32 zawodników awansowało do 4 rundy podczas trzeciego dnia zmagań na macie, 18 zawodników Federacji Rosyjskiej, 4 – Bułgarii, 9 – Japonii, po jednym zawodniku z Francji, USA, Nowej Zelandii oraz Ukrainy. Oleksandr Ieromenko z Ukrainy, który był jednym z faworytów do mistrzostwa odpadł podczas trzeciej rundy.
Podczas rozgrywek były pokładane duże nadzieje w zawodnikach reprezentujących Japonię by odzyskali tytuł mistrzowski lecz ich szanse zostały utracone w ćwierć finale. 4  zawodników z Federacji Rosyjskiej awansowało do top 8, ale szanse stracił w półfinale. Finał należał do zawodników Europejskich, Zahari Damyanov z Bułgarii wygrał decyzją z Djema Belkhodja z Francji. Podczas trzeciego dnia mistrzostw zaprezentowany został pokaz Kaligrafii Japońskiej przez Chirographer’a Taizan Yanagida. Na specjalnie przygotowanym podeście kaligrafował znaki „極 真 (Kyokushin)”.

The 11th World Open Karate Championship Official Results

2015 November 20~22/Tokyo Gymnasium