Program Erasmus + Sport w Szkole – Umysł i Ruch

06-06-2018przez admin

Erasmus-logoW czterech wybranych szkołach ( w Łodzi, Elblągu, Poznaniu i Szczecinie) realizowane są do końca czerwca tego roku zajęcia w ramach projektu „Sport w szkole – umysł i ruch”. Nasi trenerzy (Ewa Lewandowska, Jan Zamojcin, Mariusz Siebert i Ryszard Kulikowski) od września regularnie prowadzą zajęcia z dziećmi z drugich klas szkół podstawowych. W czasie tych zajęć odbywają się różne sprawdziany i testy, których wyniki przesyłane są do naukowców z kilku europejskich uniwersytetów.

W projekcie, który realizowany jest w ramach programu Erasmus plus Sport w sześciu krajach z naszego kontynentu (Polska, Niemcy, Hiszpania, Włochy, Francja, Portugalia) bierze udział ok. 800 dzieci w wieku 7-8 lat oraz szereg trenerów i naukowców z 6 krajów. Wyniki tak szeroko realizowanego projektu będą opracowane do końca tego roku i zaprezentowane na konferencji, którą pod koniec tego roku zorganizuje Polski Związek Karate.

Wyniki tego projektu, po ich ogłoszeniu, będą zaprezentowane publicznie i będą dostępne przede wszystkim dla naszych trenerów.

W czasie wakacji zamierzamy zorganizować szkolenie dla naszych trenerów z zakresu działania tego projektu, czyli jak efektywnie prowadzić zajęcia z młodymi adeptami sztuki Karate. Bliższe informacje podane będą w najbliższym czasie na naszych stronach.