Mistrzostwa Świata Karate Shotokan WSKA – Liverpool/ Wielka Brytania,10-11.09.2022 r.

zawody

Szanowni Państwo,

W Liverpoolu w dniach 10-11.09.2022 r. rozegrane zostały Mistrzostwa Świata Karate-do Shotokan w ramach organizacji WSKA. Polski Związek Karate reprezentowało 5 zawodników: Emilia Momot, Michał Lorbiecki, Maksymilian Pietrzyk, Franciszek Zamojcin, Karol Braziuk oraz Sędzia Światowy WSKA Jarosław Prządka.

W Mistrzostwach wzięło udział 376 zawodników z 26 krajów (654 osobo-starty). W klasyfikacji medalowej wygrała Anglia, przed Portugalią i Czechami. Nasza Reprezentacja zajęła 13 miejsce.

W Kumite drużynowym kadetów nasi zawodnicy zdobyli brązowy medal – III miejsce MŚ. Drużyna startowała w następującym składzie: Maksymilian Pietrzyk (Tora Legnica), Michał Lorbiecki i Karol Braziuk (Andrex Elbląg).

Indywidualnie zajęli następujące miejsca:

– Emilia Momot 9 miejsce w konkurencji Kata i 11 miejsce w konkurencji Kumite kadetek,