Akademickie Mistrzostwa Świata - Kobe/Japonia (19-22.07.2018)

zawody

W Kobe (Japonia) w dniach 19-22.07.2018 rozegrane zostały Akademickie Mistrzostwa Świata w ramach organizacji FISU. W zawodach uczestniczyło 239 zawodników z 33 krajów, w tym reprezentacja naszego kraju. Akademicki Związek Sportowy reprezentowali nasi trenerzy i zawodnicy w składzie – trenerzy: Piotr Babicz, Maciej Jędruszek i Mariusz Siebert oraz zawodnicy: Aleksander Adamów, Dorota Banaszczyk, Marta Bogusław, Kamila Bracikowska, Maciej Gębka, Daria Grabska, Kinga Harast, Marcin Krykowski, Michał Parczewski, Jan Sieradzki, Maksymilian Szczypkowski i Natalia Szponder. Nasza reprezentacja była jedną z liczniejszych na tych zawodach.

Największą reprezentację mieli gospodarze mistrzostw – Japończycy, bo aż 16 zawodników, Iran wystawił 15 zawodników, a Chiny i Francja po 14 zawodników.

W klasyfikacji medalowej wygrali reprezentanci Japonii zdobywając 10 złotych medali, 2 srebrne i 2 brązowe, drugie miejsce zajęli zawodnicy z Iranu (1-4-4), trzecie Francja (1-2-5), czwarte Włochy (1-1-2), a piąte Turcja (1-0-1). Polska ekipa zajęła 13 miejsce zdobywając 1 brązowy medal, razem z ekipami Chin, Czech, Kosowa, Luksemburga i Malezji.

Nasi zawodnicy zdobyli:
– brązowy medal w kata drużynowym (Maksymilian Szczypkowski, Aleksander Adamów i Jan Sieradzki),
– trzy piąte miejsca: Michał Parczewski -67kg, Szymon Stawiarski -75kg, drużyna kumite (Maciej Gębka, Marcin Krykowski, Michał Parczewski, Jan Sieradzki i Szymon Stawiarski),
– trzy siódme miejsca: Maciej Gębka +84kg, Marcin Krykowski -84kg, Dorota Banaszczyk -61kg.

Wielkie gratulacje dla medalistów, wszystkich pozostałych zawodników oraz trenerów Akademickiej Kadry Polski – Piotra Babicza, Macieja Jędruszka oraz Mariusz Sieberta (trenera i przewodniczącego Komisji Sportu Akademickiego PZK)