doc-1

doc-2

Mistrzostwa Europy Karate Shotokan ESKA - Winterthur/Szwajcaria, 01-04.12.2022 r.

zawody

Szanowni Państwo,

W dniach 01-04.12.2022 r. w miejscowości Winterthur w Szwajcarii rozegrane zostały Mistrzostwa Europy Karate Shotokan ESKA w ramach organizacji WSKA/ESKA. Polski Związek Karate reprezentowało 10 zawodników: Emilia Momot, Karolina Michalak, Maksymilian Pietrzyk, Maja Borzęcka, Wiktoria Krystek, Maria Chrośnik, Tymoteusz Czernik, Franciszek Zamojcin, Michał Zamojcin 2 trenerów oraz Sędzia Światowy ESKA/ WSKA Jarosław Prządka.

W Mistrzostwach wzięło udział 20 ekip z krajów Europy, łącznie 392 zawodników w 626 osobo konkurencjach. W klasyfikacji medalowej nasza Reprezentacja PZK zajęła 12 miejsce – klasyfikację medalową wygrała Portugalia, przed Czech Republiką i Anglią. Wyniki osiągnięte przez naszych zawodników przedstawiają się następująco:

W Konkurencji Kumite drużynowego kadetek (16 -17 lat) – drużyna w składzie: Momot Emilia, Borzęcka Maja, Krystek Wiktoria wywalczyły brązowy medal–III m. ME ESKA.

W konkurencjach indywidualnych na wyróżnienie zasługują:

Weronika Krystek III miejsce w konkurencji Kumite ind. Kadetek (16-17 lat)

Emilia Momot IX miejsce w konkurencji Kumite Kadetek (16-17 lat),

– Karolina Michalak IX miejsce w konkurencji Kumite ind. Młodziczek (16-17 lat)

Franciszek Zamojcin IX miejsce w konkurencji Kumite ind. Juniorów (18-20 lat)

– Maksymilian Pietrzyk 17 miejsce w konkurencji  Kumite ind. Juniorów (18-20 lat)

– Tymoteusz Czernik 17 miejsce w konkurencji Kumite ind. Młodzików (14-15 lat)

Pozostali zawodnicy uplasowali się na miejscach powyżej dwudziestki.

Dziękujemy Trenerom Klubowym Klubu SHINDO Cieszyn, ANDREX Elbląg, SHOBU-KAN SSK Stargard i TORA Legnica za dobrą współpracę w okresie przygotowawczym do ME ESKA.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom bardzo dobrej postawy i zaangażowania szczególnie sukcesów z osiągniętych wyników.