PUCHAR POLSKI w KARATE OLIMPIJSKIM - Legnica 27.10.2018

zawody

W dniu 27.10 2018, hymnem Polski w Legnicy, rozpoczął się Puchar Polski w Karate Olimpijskim – Legnica ‘2018 pod patronatem Prezydenta Miasta Legnica Tadeusza Krzakowskiego oraz Prezesa Polskiego Związku Karate Macieja Sokołowskiego. W zawodach startowało 257 zawodników z 24 klubów karate z niemal całej Polski (w tym 3 kluby karate Kyokushin).  Rywalizacja zaczęła się o 09.20 a zakończyła o 16.00 na czterech tatami.Fantastycznie sprawdził się system pracy trzech sędziów na tatami. (był on zastosowany zaraz po zmianie z WUKO na WKF). Dynamiczna praca sędziów w tym dwóch z Czech była motorem napędu Pucharu Polski. Nagrody wręczał Prezydent Miasta Tadeusz Krzakowski, Wiceprezes Polskiego Związku Karate Wacław Antoniak, Właściciel firmy PRK Łożyska Robert Kamiński oraz  Właściciel firmy TGK Agri Grzegorz Górski.  Najlepszym Klubem został WKSA Budokan z Wrocławia – 203 pkt.. Najlepszą zawodniczką została Sachar Julia  z KK Samuraj Szczecin (32 pkt.). Najlepszym zawodnikiem został Smieciński Patryk z KK Samuraj Szczecin (21 pkt.). Najlepszą zawodniczką KKS TORA została Adamowicz Anna (21 pkt.) a najlepszym zawodnikiem KKS TORA został Masłowski Albert  (16 pkt.). W Pucharze Polski zostało rozegranych 72 konkurencji kata indywidualnego, drużynowego oraz kumite indywidualnego i drużynowo. KKS TORA w punktacji medalowej zajęła 2 miejsce zdobywając 187 pkt i był to potężny wysiłek wynikowy. Mamy wspaniałe indywidualności sportowe w Legnicy, Prochowicach i Lubinie, które w chwili sprawdzianu pokazały ducha walki. Jest to dobry prognostyk wynikowy przed XIX CUPRUM CUP INTERNATIONAL KARATE – POLISH OPEN, który będzie rozegrany 17-18.11.2018 w Legnicy. Serdeczne podziękowanie dla rodziców, którzy pomagali w organizacji turnieju a w szczególności dla Pana Marka Dula, Grzegorza Górskiego, Stanisława Nowickiego, Sylwi Gołubicz, Kamili Dymidziuk oraz Państwa Kamińskich i Stężyckich, za wydatną pomoc w logistyce Pucharu Polski. Wspaniale spisali się wszyscy startujący zawodnicy TORA KARATE TEAM. GRATULACJE.

Kurs Trenerski, Sędziowski i Instruktorski oraz Zebranie Zarządu Polskiego Związku Karate, Dworek Jabłonna k/Lublina

events

Szanowni Państwo,

Polski Związek Karate serdecznie zaprasza do uczestnictwa w kursach trenerskich, sędziowskich i instruktorskich Polskiego Związku Karate. Odbęda się w dniach 10-16 grudnia 2018 r. w Dworku Jabłonna k/Lublina. W dniu 15 listopada odbędzie się również Zebranie Zarządu Polskiego Związku Karate. Więcej informacji znajdą Państwo w zamieszczonych poniżej dokumentach (Informacja, Deklaracja Uczestnika oraz Kursokonferencja informacja).

(InformacjaDeklaracja uczestnikaKursokonferencja informacja)