Szanowni Państwo,
Polski Związek Karate uprzejmie informuje, iż 22 kwietnia 2017 w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbył się Walny Zjazd PKOl z udziałem 151 delegatów z wszystkich Olimpijskich związków sportowych. Delegatami Polskiego Związku Karate byli Prezes Maciej Sokołowski i V-ce Prezes Wacław Antoniak. Na Prezesa PKOl na kolejną 4 letnią kadencję został wybrany dotychczasowy Prezes Andrzej Kraśnicki natomiast Prezes Maciej Sokołowski 126 głosami został wybrany do ścisłego Zarządu PKOl. Dnia 24 kwietnia ukonstytuował się Zarząd PKOl oraz Komisja Rewizyjna.

Zarząd Polskiego Związku Karate składa serdeczne gratulacje Prezesowi Maciejowi Sokołowskiemu w związku z wyborem do Zarządu PKOl na kadencję 2017 – 2021.

20170422_135326_149312746572120170422_142936_1493127352721

Wagowe Mistrzostwa Świata Juniorów i Seniorów Karate Kyokushin - Tokio 15.04.2017

zawodyW dniach 15 – 16.04.2017  w Tokio/Japonia odbyły się Wagowe Mistrzostwa Świata Juniorów i Seniorów.  Medale dla Polski zdobyli: Aleksandra Matysiak – II miejsce  kumite seniorek do 65 kg; Maria Jasko  – III miejsce  kumite seniorek pow. 65 kg; Michał Marcinkowski – III miejsce kumite seniorów 35-39 lat do 70 kg. Serdecznie gratulujemy!Pierwszy dzień Mistrzostw Świata w IKO Tokio rozpoczął się od konkurencji kata, w której wystartowała Kamila Krzak wchodząc do rundy finałowej. Natomiast Maciej Tercjak i Marcin Sturgulewski uplasowali się ostatecznie w połowie stawki, kończąc swoje starty z dobrym wynikiem. Następnie na matę weszli zawodnicy kategorii masters, tj. Roman Wojciechowski i Dariusz Cymmerman, którzy nie dostali się do strefy medalowej. A Michał Marcinkowski w dobrym stylu wywalczył brązowy medal dla Polski. Nasza najmłodsza reprezentantka zrealizowała zadania taktyczne i wykorzystała wszystkie swoje atuty dając bardzo dobrą walkę, mimo dużej przewagi fizycznej zawodniczki z Serbii (28 kg różnicy) i niestety przegrała jednym głosem sędziowskim. Sylwia Jocz w pierwszej walce wygrała przez podwójne wazari z zawodniczką z Chin, drugą walkę przegrała z reprezentantką Japonii. Kolejna seniorka – Agata Zjawińska – wygrała z Japonką, drugą walkę o wejście do strefy medalowej niestety przegrała. Daria Szefer po zaciętej walce uległa swojej przeciwniczce. Aleksandra Matysiak, podobnie jak Maria Jasko, która wygrała ciężki pojedynek z Rosjanką, weszła do strefy medalowej. W drugim dniu Mistrzostw Świata Polskę reprezentować będą Patryk Sypień (-90 kg), Damian Galiński (+90 kg), Aleksandra Matysiak (-65 kg), Maria Jasko (+65 kg) oraz team kata w składzie: Kamila Krzak, Maciej Tercjak i Marcin Sturgulewski.

Drugi dzień Mistrzostw Świata rozpoczęła rywalizacja team kata. Nasz team (w składzie: Kamila Krzak, Marcin Sturgulewski, Maciek Tercjak) zaprezentował się świetnie. Polakom zabrakło bardzo niewiele, bo jednego punktu, do podium i ostatecznie turniej zakończyli na miejscu czwartym.

Następnie rozegrane zostały półfinały kobiet, w których walczyły dwie reprezentantki Polski – Ola Matysiak i Maria Jasko. Ola swój pojedynek wygrała w dobrym stylu, tym samym awansując do finału Mistrzostw Świata. Natomiast Marysia mimo bardzo dobrej i wyrównanej walki, przegrała. Następnie na matę wyszli mężczyźni. Patryk Sypień po dwóch dogrywkach i zaciętej walce, przegrał z Japończykiem – Uedą. Damian Galiński stoczył walkę z doświadczonym reprezentantem Rosji (Eremenko). Sędziowie o wyniku tego pojedynku zadecydowali dopiero po dogrywce. Niestety Damian przegrał.

Następnie na matę powróciła Maria Jasko, która pokazując swoją siłę i ducha walki, wywalczyła dla Polski brązowy medal. Kolejny medal, tym razem srebrny, zdobyła Ola Matysiak, która w finale po bardzo dobrym pojedynku, przegrała przez wskazanie sędziów z Mistrzynią Świata – Khripunową.

Karate1 Premier League – Rabat 14.04.2017

K1W dniach 14 – 16.04.2017  w Rabat/Maroko odbyły się czwarte w tym roku zawody cyklu Premier League, w zawodach wzięło udział 384 zawodników z 34 państw. Z turnieju na turniej poziom sportowy wzrasta z uwagi na zbliżające się Mistrzostwa Świata. Doskonała okazja by zawodnicy sprawdzili swoją formę na arenie międzynarodowej. Zawody organizowane przez World Karate Federation tworzą cykl imprez przygotowujących.Poniżej prezentujemy skład osobowy reprezentacji:

1. Banaszczyk Dorota
2. Bąbos Michał
3. Warda Kamil
4. Chmielewska Olga

Mistrzostwa Europy Kyokushin 07.04.2017

DenmarkW terminie 07-10.04.2017  w Danii odbyły się Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin, w wydarzeniu wzięło udział 208 zawodników z 24 państw. Zawodnicy Reprezentacji Polski uzyskali następujące miejsca medalowe: I miejsce Konrad Kozubowski (kat. kata mężczyzn) oraz II miejsce (kat. kumite mężczyźni -65kg); I miejsce Maciej Mazur (kat. kumite mężczyźni + 85kg); II miejsce Sandra Nowak (kat. kumite kobiety -50kg); III miejsce Monika Podora (kat. kumite kobiety -50kg); III miejsce Marta Lubos (kat. kumite kobiety -60kg) . Serdecznie gratulujemy doskonałych wyników oraz znakomitej formy. Poniżej prezentujemy skład osobowy reprezentacji: